Lokalita Dubová a jej blízke okolie sa v posledných rokoch stáva čoraz atraktívnejším miestom pre bývanie, investície a relaxáciu. Svedčí o tom aj množstvo realitných ponúk, ktoré sa objavujú na trhu. Tieto ponuky zahŕňajú široké spektrum nehnuteľností, od moderných bytov v novostavbách až po rodinné domy s rozsiahlymi pozemkami a rekreačné objekty. V tomto článku sa zameriame na rôznorodé možnosti, ktoré táto oblasť ponúka, a preskúmame jej potenciál pre rôzne typy záujemcov.
Bývanie v moderných bytoch: Komfort a dostupnosť
V posledných rokoch sa v lokalite Dubová a jej okolí objavilo niekoľko zaujímavých developerských projektov zameraných na výstavbu bytových domov. Tieto novostavby často ponúkajú nadštandardné vybavenie a moderné dispozičné riešenia, ktoré spĺňajú nároky súčasných záujemcov o bývanie.
Jednou z takýchto lokalít je Ivanka pri Dunaji, kde sa nachádza projekt Dubová alej. V tejto novostavbe sú na prenájom ponúkané nadštandardne zariadené slnečné 1-izbové byty. Tieto byty, s rozlohou 32 m², vrátane priestranného balkóna o veľkosti 2,8 m², sú komfortne a kompletne zariadené, pripravené na okamžité nasťahovanie. Podobné ponuky v Ivanke pri Dunaji zahŕňajú aj priestranné 1-izbové byty s podobným vybavením a rozlohou.
Niektoré ponuky sa zameriavajú aj na prenájom 2-izbových bytov, ako napríklad v Ivanke pri Dunaji na Bernolákovej ulici. Tieto byty, s rozlohou 49 m² a terasou s rozlohou približne 12 m², sa nachádzajú na vyšších poschodiach bytových domov s výťahom.
V Prešove, na sídlisku Sekčov, je na ulici Dubová možné nájsť útulné kompletne zrekonštruované 2,5-izbové byty. Tieto byty s výmerou 65 m² ponúkajú aj takzvanú falošnú loggiu a sú dostupné na predaj.
V Bratislave, v projekte CITY Park Ružinov, sa na predaj ponúkajú 3-izbové byty s celkovou výmerou presahujúcou 80 m², vrátane balkóna a pivničnej kobky. Podobné ponuky 3-izbových bytov sa objavujú aj v Moste pri Bratislave, kde byty s rozlohou 71 m² často zahŕňajú aj dve parkovacie miesta.
V Pezinku, na sídlisku Muškát, sú k dispozícii priestranné 3-izbové byty s rozlohou až 104 m², vrátane balkóna a pivnice. Tieto byty sa nachádzajú v pokojnej a obľúbenej lokalite a sú často kompletne zariadené. V Pezinku sa objavujú aj ponuky 1-izbových bytov v pôvodnom stave, ktoré predstavujú zaujímavú investičnú príležitosť pre tých, ktorí hľadajú možnosť rekonštrukcie podľa vlastných predstáv.

Rodinné domy: Súkromie a priestor pre celú rodinu
Okrem bytov ponúka lokalita Dubová a jej okolie aj širokú škálu rodinných domov, ktoré sú ideálnou voľbou pre rodiny hľadajúce viac priestoru, súkromia a záhradu.
V obci Dubovany sa napríklad predávajú novostavby 3-izbových bytov v rodinných domoch, s rozlohou 102 m². Tieto domy často disponujú vlastnými pozemkami a moderným dizajnom.
V projekte PRI KAPLNKE sa nachádzajú atraktívne ponuky 3-izbových bytov so súkromnými záhradami o veľkosti 158 m², ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po bývaní v dome, no preferujú cenu bytu. V rámci toho istého projektu sú dostupné aj 4-izbové mezonety so záhradou.
V Hlohovci sa exkluzívne ponúka na predaj dvojgeneračný 6-izbový rodinný dom. Tento dom, ktorý je možné rozdeliť na dve samostatné bytové jednotky, sa nachádza na rovinatom pozemku s rozlohou 728 m².
V Modre sa na predaj ponúka priestranný, moderný 4-izbový rodinný dom, ktorý je súčasťou dvojdomu a nachádza sa v tichej a vyhľadávanej lokalite. V tej istej obci je možné nájsť aj rodinný dom s rozľahlým pozemkom o výmere 1788 m².
V Pezinku sa predáva 6-izbový dvojgeneračný rodinný dom s možnosťou využitia ako dve samostatné bytové jednotky.
V obci Sedliacka Dubová sa objavujú ponuky starších rodinných domov v pôvodnom stave, ktoré sú vhodné na rekonštrukciu podľa predstáv nového majiteľa. Tieto domy sa často predávajú s pozemkami o veľkosti okolo 922 m². V krásnom prostredí Sedliackej Dubovej sú na predaj aj domy s pozemkami a chaty s rozlohou okolo 50 m² na pozemkoch s rozlohou viac ako 1000 m².

Pozemky: Investičný potenciál a možnosť stavať podľa vlastných predstáv
Pre tých, ktorí hľadajú miesto na výstavbu svojho vysnívaného domu alebo investičnú príležitosť, ponúka lokalita Dubová a jej okolie aj množstvo stavebných a investičných pozemkov.
V obci Dubová sa nachádzajú pozemky s potenciálom pre výstavbu rodinných domov. Jedna z ponúk hovorí o jedinečných 862 m² pozemku, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú väčší priestor bez obmedzení. Ďalší zaujímavý pozemok s rozlohou 6575 m² sa nachádza nad obcou Dubová, okres Pezinok, a ponúka rovinatý terén s miernym svahom a krásnym výhľadom. Cena za tento pozemok je stanovená na 26,6 €/m², čo predstavuje celkovú sumu 175 000 €.
V obci Sedliacka Dubová sú na predaj dva susediace pozemky, ktoré budú zaradené v územnom pláne ako stavebné pozemky. Tieto pozemky majú potenciál pre výstavbu rodinných domov. Okrem toho sa v tejto lokalite nachádza aj záhradkárska oblasť s rozlohou 8 073 m², ktorá je ideálna pre relaxáciu a oddych v prírode.
V Senci sa ponúkajú investičné pozemky s platným územným plánom, určené na výstavbu rodinných domov, vrátane dvojdomov.
Lokalita Modra ponúka neobrábaný pozemok s rozlohou 35 ár, ktorý je možné geometrickým plánom rozdeliť na tri menšie pozemky. V Modre sa tiež objavujú ponuky pozemkov s potenciálom, ktoré sú vhodné na rôzne účely.

Rekreačné nehnuteľnosti: Únik do prírody
Pre milovníkov prírody a pokoja ponúka okolie Dubovej aj rekreačné nehnuteľnosti. V oblasti Dubová je na predaj chata s rozlohou 50 m² na pozemku s rozlohou 1156 m², s dobrou cestnou dostupnosťou.
Na Donovaloch sa nachádza "Rozprávková Chata", ktorá nie je len nehnuteľnosťou, ale miestom s dušou, ideálnym na víkendové pobyty alebo dlhšie dovolenky.
Investičné príležitosti a potenciál rozvoja
Lokalita Dubová a jej okolie predstavuje zaujímavú investičnú príležitosť vďaka svojej polohe, rastúcej infraštruktúre a potenciálu rozvoja. Ponuky ako energeticky nezávislé rodinné domy alebo pozemky s platným územným plánom naznačujú rastúci záujem o udržateľné a perspektívne bývanie.
Okrem bývania sa v lokalite objavujú aj ponuky administratívnych a obchodných priestorov, ako napríklad v Modre na Dukelskej ulici, kde sa ponúka priestor s históriou lekárne, alebo v Pezinku na Radničnom námestí, kde je k dispozícii kancelársky priestor v centre mesta. Tieto priestory môžu byť využité na podnikanie a prispievajú k rozvoju lokálnej ekonomiky.