Stavebné Pozemky v Okrese Sabinov: Príležitosti a Charakteristiky

Okres Sabinov, situovaný v Prešovskom kraji, predstavuje oblasť s rastúcim záujmom o realitný trh, najmä pokiaľ ide o stavebné pozemky. Táto lokalita ponúka rozmanité možnosti pre tých, ktorí hľadajú priestor na výstavbu rodinného domu, rekreačnej chaty či investičného projektu. Trh s pozemkami v Sabinove a jeho okolí je dynamický, s ponukami rôznych veľkostí, cien a charakteristík, od intravilánových pozemkov s kompletnými inžinierskymi sieťami až po rozsiahlejšie poľnohospodárske či lesné plochy.

Mapa okresu Sabinov

Prehľad Trhu s Nehnuteľnosťami v Sabinove

Podľa dostupných údajov je na realitnom portáli ZoznamRealit.Sk v lokalite Sabinov evidovaných celkovo 12 realitných ponúk. Z tohto počtu je 3 rodinných domov na predaj a 8 pozemkov na predaj, spolu s niekoľkými ďalšími typmi nehnuteľností. V celkovom súčte je 11 ponúk určených na predaj a jedna nehnuteľnosť sa ponúka na prenájom.

Situácia na realitnom trhu sa neustále mení, no aktuálne je priemerná cena nehnuteľnosti v lokalite Sabinov približne 68 000 eur. Ceny sa pohybujú od najlacnejšej nehnuteľnosti za 1 euro až po najdrahšiu predávanú za 255 000 eur. Priemerná cena bytu je v súčasnosti nulová, čo naznačuje, že v ponuke nie sú byty na predaj, zatiaľ čo priemerný dom sa predáva za približne 167 000 eur. V ponuke sú aj realitné kancelárie, ktoré pôsobia v regióne Sabinov a môžu pomôcť pri predaji, kúpe či prenájme nehnuteľností.

Stavebné Pozemky v Okrese Sabinov: Konkrétne Ponuky a Ceny

V okrese Sabinov je možné nájsť široké spektrum stavebných pozemkov, ktoré sa líšia nielen veľkosťou a lokalitou, ale aj cenou a potenciálnym využitím.

Jednou z prezentovaných ponúk je stavebný pozemok v obci Pečovská Nová Ves, blízko Sabinova. Tento pozemok s výmerou 563 m² sa nachádza na ulici Na Pečovec a ponúka krásny výhľad, čo ho robí atraktívnym pre výstavbu rodinného domu. Cena tohto pozemku je 52 999 €, čo predstavuje cenu 94,14 €/m².

Ďalšou ponukou je pekný oplotený pozemok s výmerou 719 m² v katastrálnom území Sabinov, časť Nižné Gelbeše. Tento pozemok, nachádzajúci sa medzi Sabinovom a Červenou Vodou, má cenu 55 000 €, teda 76,50 €/m². Podľa územno-plánovacej informácie je na ňom momentálne možná stavba do 40 m², s potenciálom pre budúcu výstavbu rodinného domu alebo chaty.

V meste Sabinov je na predaj aj rovinatý pozemok s výmerou 1437 m². Cena tohto pozemku je 53 000 €, čo vychádza na 36,88 €/m². Elektrina je na hranici pozemku, pričom je potrebné len požiadať o založenie elektrického merania.

Pre investorov alebo tých, ktorí hľadajú väčšie plochy, je k dispozícii investičný pozemok s výmerou minimálne 3000 m² v Lipanoch, okres Sabinov. Cena za meter štvorcový je 15 €, čo predstavuje celkovú cenu 45 000 € (pri minimálnej výmere). Existuje možnosť dohody na presnej výmere.

V obci Dubovica je na predaj rekreačný pozemok s výmerou 2423 m² v lokalite Žliabky. Pozemok má mierny sklon a je slnečný, s rozmermi približne 50x50 m. Cena je 39 990 €, čo je 16,50 €/m².

Okrem stavebných pozemkov sú v okrese Sabinov dostupné aj iné typy pozemkov. Napríklad v obci Ražňany sa ponúka poľnohospodárska pôda a les s výmerou 2150 m² za cenu 1 500 €, čo je 0,70 €/m². V obci Blažov je na predaj lesná a orná pôda s výmerou 3145 m² za 2 970 €, čiže 0,94 €/m². V obci Dubovica sa tiež nachádza rozsiahly lesný pozemok s výmerou 91 070 m² za 140 703 €, čo predstavuje 1,54 €/m².

V obci Brezovička, okres Sabinov, je na predaj rovinatý stavebný pozemok s výmerou 2404 m². Cena tohto pozemku je 40 000 €, čo je 16,64 €/m². Jeho šírka je 16 metrov.

V obci Drienica sa ponúkajú rekreačné pozemky v chatárskej lokalite, vedené ako záhrady v intraviláne obce. Taktiež je možné nájsť pozemky v obci Hanigovce, ktoré sú mierne svahovité, vedené ako orná pôda v zastavanej časti obce, obklopené prírodou. V meste Sabinov sa predávajú aj dve záhradky v záhradkárskej lokalite "Medzi Vodami".

V Sabinove, na ulici Levočská, sú v ponuke stavebné pozemky s výmerami 689 m², 699 m², 707 m² a 878 m², s cenami od 71 900 € do 90 800 €. V cene je zahrnutý aj podiel na príjazdovej ceste, pričom všetky inžinierske siete sú na hranici príjazdovej cesty.

Ďalšie ponuky zahŕňajú pozemky v obci Červená voda (832 m² + podiel na ceste), pozemok v centre Lipian s obrovským potenciálom, priestranný pozemok s výmerou 8 292 m² v okrese Sabinov na ulici Levočská, rovinaté pozemky v intraviláne obce Brezovička-Historický Mlyn s celkovou výmerou 12 912 m² a cenou od 2 €/m², pozemok pri hlavnej ceste smer Sabinov vhodný na polyfunkciu, stavebný pozemok v obci Ľutina v Čergovských vrchoch, pozemky v obci Torysa (800 m², mierne svahovitý s výhľadom, s prípojkami IS), stavebný pozemok v obci Jakovany (1000 m², vhodné ako investícia alebo stavebný pozemok), pozemok s domčekom v Polome, komerčná budova v Sabinove, pozemok so základovou doskou v Jakovanoch, a pozemky v katastrálnom území obce Dubovica.

DEVELOPERSKÉ POZEMKY ROSINA - EXKLUZÍVNA PONUKA STAVEBNÝCH POZEMKOV

Charakteristiky a Potenciál Pozemkov

Pri výbere stavebného pozemku je dôležité zohľadniť viacero faktorov. V prvom rade ide o lokalitu, ktorá ovplyvňuje občiansku vybavenosť, dopravnú dostupnosť a celkovú kvalitu života. Okres Sabinov ponúka kombináciu pokojného vidieckeho prostredia s dobrou dostupnosťou k mestským centám ako Prešov.