Stavebné Pozemky v Lakšárskej Novej Vsi: Príležitosti a Úvahy pre Budúcich Staviteľov

Lakšárska Nová Ves, malebná obec v okrese Senica, sa stáva čoraz atraktívnejšou lokalitou pre tých, ktorí hľadajú pokojné bývanie s dobrou dostupnosťou k prírode a zároveň s možnosťou budovania vlastného domova. V posledných rokoch zaznamenáva obec rastúci záujem o stavebné pozemky, čo naznačuje jej potenciál ako perspektívneho miesta pre život. Tento článok sa zameriava na špecifickú kategóriu nehnuteľností - stavebné pozemky v Lakšárskej Novej Vsi, analyzuje ich charakteristiky, dostupné možnosti a faktory, ktoré by mal zvážiť každý potenciálny kupec.

Mapa okresu Senica s vyznačenou obcou Lakšárska Nová Ves

Dynamika Trhu so Stavebnými Pozemkami

Stavebné pozemky v Lakšárskej Novej Vsi sa zvyčajne v ponuke neohreje dlho. Je to pochopiteľné vzhľadom na rastúci dopyt po pozemkoch na výstavbu rodinných domov a rekreačných objektov v tejto lokalite. Mnoho ľudí hľadá práve stavebné pozemky v Lakšárskej Novej Vsi s cieľom realizovať svoj sen o bývaní v novom, alebo prvýkrát v živote riešiť kúpu nehnuteľnosti. Táto situácia si vyžaduje od záujemcov pripravenosť a rýchlu reakciu na trhu.

Ak ste si práve teraz vyhľadali nehnuteľnosti v kategórii stavebné pozemky Lakšárska Nová Ves, je dôležité si uvedomiť, že hoci je v tejto kategórii veľa nehnuteľností na výber, nemusí to byť vždy presne to, čo hľadáte. Preto je vhodné zvážiť aj iné, presnejšie špecifikované možnosti, ako napríklad:

  • Stavebné pozemky na predaj Lakšárska Nová Ves: Táto kategória sa zameriava priamo na pozemky určené na výstavbu, ktoré sú aktuálne na predaj.
  • Prenájom stavebného pozemku Lakšárska Nová Ves: V niektorých prípadoch môže byť zaujímavou alternatívou aj prenájom pozemku, najmä ak ide o dlhodobé plány alebo dočasné riešenie.
  • Aukcie stavebných pozemkov Lakšárska Nová Ves: Aukcie môžu predstavovať príležitosť získať pozemok za potenciálne výhodnejšiu cenu, avšak vyžadujú si dôkladnú prípravu a stratégiu.

Je prirodzené, že vyhľadané nehnuteľnosti nemusia vždy stopercentne zodpovedať Vašej predstave o ideálnom bývaní. Aj keď ste si vybrali kategóriu stavebné pozemky Lakšárska Nová Ves, nie vždy sa dá presne trafiť do očakávaní. Avšak, netreba sa trápiť. Existujú aj iné kategórie, kde sa relevantné pozemky môžu nachádzať. Preto je vhodné skúsiť vyhľadať aj:

  • Pozemky Lakšárska Nová Ves: Širšia kategória, ktorá zahŕňa všetky typy pozemkov, nielen tie stavebné.
  • Pozemky k predaji Lakšárska Nová Ves: Podobne ako stavebné pozemky na predaj, ale s možnosťou nájsť aj iné typy pozemkov.
  • Prenájmy pozemkov Lakšárska Nová Ves: Alternatíva k priamemu nákupu.
  • Pozemky k aukcii Lakšárska Nová Ves: Pre tých, ktorí hľadajú príležitosti na získanie pozemku prostredníctvom dražby.

V prípade, že v lokalite Lakšárska Nová Ves nenájdete presne to, čo hľadáte, odporúča sa rozšíriť vyhľadávanie do nasledujúcich kategórií:

  • Reality Lakšárska Nová Ves: Táto kategória pokrýva všetky druhy nehnuteľností v danej lokalite, vrátane domov, bytov a iných objektov, ktoré môžu byť postavené na pozemku.
  • Pozemky Lakšárska Nová Ves: Opätovne zdôrazňujeme dôležitosť tejto širšej kategórie, ktorá môže odhaliť skryté príležitosti.

Je dôležité hľadať nehnuteľnosti na tom správnom mieste, v správnom kraji, okrese či meste. Vo správnej lokalite, ako je napríklad Lakšárska Nová Ves, nájdete tie najlepšie nehnuteľnosti, ktoré zodpovedajú Vašim požiadavkám.

Konkrétne Ponuky a Ich Charakteristika

Analýza aktuálnych ponúk v Lakšárskej Novej Vsi odhaľuje rôznorodosť pozemkov a nehnuteľností, ktoré môžu byť pre záujemcov relevantné. Napríklad, v ponuke sa objavila 3-izbová chalupa v Lakšárskej Novej Vsi na Hlavnej ulici. Táto nehnuteľnosť disponuje úžitkovou plochou 100 m², zastavanou plochou 172 m² a pozemkom o výmere 1425 m², ktorý zahŕňa zastavanú plochu, záhradu (892 m²) a podiel zo spoločného dvora (361 m²). Vnútorné úpravy ako podlaha (betón) a steny (omietky) naznačujú potenciál na rekonštrukciu a prispôsobenie podľa individuálnych potrieb.

Fotografia malebnej chalupy v dedinskom prostredí

Ďalej bola v ponuke dvojposchodová rekreačná chata v Lakšárskej Novej Vsi, postavená na vlastnom pozemku. Táto chata sa nachádza v pokojnej lokalite, obklopenej lesmi a lúkami, čo ju predurčuje na relaxačné účely a únik z mestského ruchu.

V oblasti rodinných domov sa objavili viaceré zaujímavé ponuky:

  • 4-izbový rodinný dom v Lakšárskej Novej Vsi, okres Senica, postavený na rovinatom, z troch strán oplotenom pozemku o veľkosti 755 m². Dom sa nachádza v zástavbe rodinných domov po oboch stranách ulice, v tichšej časti obce.
  • 5-izbový rodinný dom v obci Lakšárska Nová Ves, skolaudovaný v roku 2012. Tento dom je priestranný, dvojpodlažný, s garážou a je podpivničený. Bol postavený z kvalitných materiálov a je napojený na elektrinu a obecnú vodu. Na pozemku sa nachádza aj studňa, ktorá sa využíva na zavlažovanie. Opätovne sa stretávame s ponukou 4-izbového rodinného domu v Lakšárskej Novej Vsi, okres Senica, s pozemkom o veľkosti 755 m², ktorý je rovinatý a z troch strán oplotený. Tento dom je situovaný v zástavbe rodinných domov v pokojnejšej časti obce.

Okrem obytných nehnuteľností sú v ponuke aj rozsiahlejšie pozemky, ktoré otvárajú rôzne možnosti využitia:

  • Pozemok vo výlučnom vlastníctve (spoluvlastnícky podiel 1/1) s nadštandardnou výmerou 5 877,00 m² v katastrálnom území Lakšárska Nová Ves. Tento pozemok sa nachádza len 2 minúty autom od obce a 25 minút autom od okresného mesta Senica.
  • Pozemok vo výlučnom vlastníctve (spoluvlastnícky podiel 1/1) s výmerou 827,00 m² v katastrálnom území Lakšárska Nová Ves, 25 km od okresného mesta Senica.
  • Možnosť postaviť objekt alebo objekty na výrobu a skladovanie do veľkosti 3,36 ha. Táto ponuka zahŕňa aj už jestvujúce stavby a prístup po poľnej ceste, vhodnej aj pre osobné automobily.
  • Pozemok, na ktorý je možné umiestniť mobilný, resp. modulový dom, odstaviť karavan, prípadne postaviť malú chatku s pevným základom do 25 m². Elektrické stĺpy sú v tomto prípade vzdialené približne 200 m od pozemku.
  • Pozemky v obci Lakšárska Nová Ves o celkovej výmere 35 299 m², ktoré zahŕňajú trvalý trávny porast (4331 m²), ornú pôdu (15 554 m²) a lesný pozemok (15 414 m²). Cena týchto pozemkov je dohodou.
  • Krásny, rozsiahly pozemok obkolesený borovicovými lesmi, poliami a lúkami za obcou Studienka, smerom na Lakšársku Novú Ves. Tento pozemok má výhodnú polohu, s prístupom z hlavnej cesty a v tesnej blízkosti je dostupnosť elektrickej energie.

Vizualizácia modernej drevenej chaty zasadená do lesného prostredia

Investičné Príležitosti a Špecifické Pozemky

Okrem ponuky pre individuálnych stavebníkov sa v Lakšárskej Novej Vsi objavujú aj investičné príležitosti a pozemky s rôznym určením:

  • Slnečný dom s plánovanou kolaudáciou v 2. štvrťroku 2025, ktorý ponúka nadštandardné technické vybavenie, vrátane kvalitnej strešnej krytiny, podlahového kúrenia a stropného chladenia prostredníctvom tepelného čerpadla.
  • Pozemok Horné Vally s neuvedenou cenou, ktorý je v ponuke už 122 dní.
  • Rozľahlý pozemok s výmerou 246 621 m² v Lakšárskej Novej Vsi, okres Senica, bez uvedenej ceny, ktorý je na predaj 141 dní.
  • Investičný pozemok s výmerou 24,66 ha v Lakšárskej Novej Vsi, ponúkaný za cenu 9,00 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.
  • Stavebné a rekreačné pozemky aj pre modulové domčeky na Záhorí, s cenou 65 €/m², v ponuke viac ako 6 mesiacov.
  • Pozemky v obci Lakšárska Nová Ves o celkovej výmere 35 299 m², bez uvedenej ceny, dostupné viac ako 6 mesiacov.
  • Predaj 5,6 ha pozemku na výrobu a sklady v Lakšárskej Novej Vsi, ponúkaný za cenu 14 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.
  • Pozemok na mobilný domček / chatu / salaš v Lakšárskej Novej Vsi, s cenou 49 000 € a 8,34 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.
  • Pozemok na mobilný domček / chatku / karavan v Lakšárskej Novej Vsi, s cenou 23 900 € a 29 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.

Infografika zobrazujúca rôzne typy pozemkov a ich možné využitie

Okolité Lokality a Rozšírené Možnosti

Pre tých, ktorí hľadajú alternatívy alebo chcú porovnať ponuku, sú zaujímavé aj nehnuteľnosti v blízkych lokalitách:

  • Orná pôda v Bílkove Humence s cenou 1 689 €, dostupná 62 dní.
  • Poľnohospodárska pôda v podiele 1/1 v Bílkove Humence za 1 600 €, s cenou 1,25 €/m², dostupná viac ako 6 mesiacov.
  • Stavebný pozemok (1.226 m²) v Bílkove Humence za 69 000 €, s cenou 56 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.
  • Spoluvlastnícke podiely na stavebných pozemkoch v Studienke za 25 000 €, s cenou 29 €/m², dostupné 6 dní.
  • Stavebný pozemok v obci Borský Mikuláš za 79 000 €, s cenou 116 €/m², dostupný 39 dní.
  • Pozemok s výmerou 1192 m² v Studienke za 134 990 €, s cenou 113 €/m², dostupný 41 dní.
  • Podiely na poľnohospodárskej pôde a lúkach v komasácii v Studienke za 16 000 €, s cenou 1,50 €/m², dostupné 133 dní.
  • Poľnohospodárska pôda v Borskom Mikuláši s výmerou 2020 m² za 3 030 €, dostupná viac ako 6 mesiacov.
  • Pozemok v Borskom Petri s výmerou 2723 m² za 4 120 €, dostupný viac ako 6 mesiacov.
  • Lesné pozemky s výmerou 15.563 m² v Borskom Mikuláši, okres Senica za 31 120 €, s cenou 2,00 €/m², dostupné viac ako 6 mesiacov.
  • Stavebný pozemok v Studienke, lokalita Na dráhach, 6,9 árov, so šírkou 18 m za 90 000 €, s cenou 131 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.
  • Lesný pozemok s výmerou 37 000 m² (3,7 ha) v obci Borský Mikuláš, 60 km od Bratislavy, za 270 000 €, s cenou 7,30 €/m², dostupný viac ako 6 mesiacov.

VEĽKÝ STAVEBNÝ POZEMOK BORINKA PRI BRATISLAVE SO STAVEBNÝM POVOLENÍM NA RD

Záverečné Úvahy pre Budúcich Staviteľov

Pri výbere stavebného pozemku v Lakšárskej Novej Vsi je kľúčové zvážiť nielen jeho veľkosť a cenu, ale aj jeho polohu, prístup k inžinierskym sieťam (elektrina, voda, kanalizácia), tvar pozemku, orientáciu voči svetovým stranám a prípadné obmedzenia vyplývajúce z územného plánu obce. Dôležité je tiež preskúmať okolie, občiansku vybavenosť a dopravnú dostupnosť. Vzhľadom na dynamiku trhu je odporúčané aktívne sledovať ponuky a v prípade záujmu konať promptne. Spoločnosť Slovak Estate s.r.o. a Areté Real sú príkladmi realitných spoločností, ktoré sa špecializujú na predaj pozemkov v tejto oblasti a môžu poskytnúť cenné informácie a sprostredkovať kúpu. Nezabudnite, že investícia do stavebného pozemku je prvým krokom k realizácii Vášho budúceho domova alebo investičného projektu.

Je tiež dôležité zvážiť, či hľadáte pozemok na trvalé bývanie, rekreačné účely alebo investíciu. Každý z týchto cieľov si vyžaduje iný typ pozemku a iné faktory, ktoré treba brať do úvahy. Napríklad, pre výstavbu rodinného domu je dôležitá dostupnosť občianskej vybavenosti a dobré dopravné spojenie, zatiaľ čo pre rekreačnú chatu môže byť prioritou pokoj a blízkosť prírody. Pre investičné pozemky sú zase kľúčové faktory ako potenciál rastu hodnoty, možnosť rozvoja územia a jeho strategická poloha.

tags: #stavebny #pozemok #laksarska #nova #ves