Frankfurt nad Mohanom, finančné centrum Európy a jedno z najživších miest Nemecka, predstavuje pre mnohých atraktívnu lokalitu pre investíciu do nehnuteľnosti. Ponuka bytov na predaj vo Frankfurte je rozmanitá, od moderných apartmánov v centre mesta až po pokojnejšie bývanie v okrajových častiach. Tento článok sa zameriava na konkrétne ponuky, ktoré odrážajú rôznorodosť trhu s nehnuteľnosťami v tomto pulzujúcom meste.
Byt 2+1 v Unterliederbachu: Premyslený dizajn a slnečný balkón
V mestskej časti Unterliederbach, ktorá sa vyznačuje priateľskou susedskou atmosférou a miernou hustotou obyvateľstva, je na predaj 2-izbový byt s rozlohou 59 m². Tento byt sa nachádza na 3. nadzemnom podlaží udržiavaného obytného komplexu s výťahom a prešiel komplexnou rekonštrukciou. Premyslený pôdorys, svetlé priestory a priestranný balkón orientovaný na západ vytvárajú príjemnú atmosféru na bývanie.

Srdcom bytu je priestranný obývací priestor s priamym vstupom na slnečný balkón, ktorý ponúka dostatok miesta pre útulný sedací kút a pozýva na oddychové večerné chvíle. Spálňa poskytuje dostatok priestoru pre veľkú posteľ a ponúka dodatočné možnosti úložného priestoru. Samostatná kuchyňa bola modernizovaná a ponúka dostatočný pracovný priestor pre každodenné využitie. Kúpeľňa bola úplne zrekonštruovaná a spĺňa moderné nároky bývania.
Vďaka veľkým oknám pôsobia miestnosti mimoriadne svetlo a priateľsky. Byt je ideálny pre majiteľov vlastného bývania alebo pre kapitálových investorov. Adresa patrí do mestskej časti Unterliederbach vo Frankfurte nad Mohanom, ktorá ponúka vynikajúce spojenie s verejnou dopravou, vrátane linky S-Bahn S1 a autobusových liniek 55 a 58. Rodiny a mladí profesionáli ocenia zelené parky a ihriská, ako aj výbornú dostupnosť obchodov a rekreačných zariadení.
Mesačný poplatok spojený s bytom je približne 498 €. Tento poplatok sa skladá z prenositeľných nákladov (cca 300-330 €), neprenositeľných nákladov (cca 120-150 €) a príspevku do rezervného fondu (cca 40 €). Hausgeld zahŕňa väčšinu bežných prevádzkových nákladov vrátane nákladov na vykurovanie a zároveň predstavuje solidný príspevok do fondu na údržbu.
V spoločenstve vlastníkov boli schválené údržbové opatrenia, čo môže dočasne viesť k zvýšeným nákladom alebo mimoriadnym príspevkom. Tieto investície však dlhodobo prispievajú k zachovaniu a zlepšeniu hodnoty obytného komplexu. Byt je kompletne zrekonštruovaný, má novú kúpeľňu, nové podlahové krytiny, modernizovanú elektroinštaláciu, priestranný západný balkón, vonkajšie parkovacie miesto a skladovú miestnosť. Budova disponuje výťahom. Byt je okamžite k dispozícii.
Kľúčové údaje: Obytná plocha: cca 59 m², Izby: 2, Rok výstavby: 1972, Poschodie: 3. nadzemné podlažia, Parkovacie miesto: vrátane, Stav: úplne zrekonštruovaný. Cena za m² je 4 050,85 €.
Moderný 3-izbový byt v Gallus/Europaviertel: Luxusné vybavenie a strategická poloha
V modernej bytovej štvrti Gallus/Europaviertel je na predaj svetlý, moderný 3-izbový byt s rozlohou približne 92 m² na 5. poschodí bytového domu s výťahom. Byt bol luxusne zmodernizovaný v roku 2023 a ponúka najvyšší komfort bývania. Osobitným lákadlom je priestranný balkón s rozlohou 16 m² s ideálnou orientáciou na východ, juh aj západ, čo zaručuje slnečné svetlo od rána až do večera.

Byt disponuje dvoma kúpeľňami a vysoko kvalitnou, kompletne vybavenou kuchyňou (nová od polovice roku 2023). Vďaka výťahu je byt bezbariérový a garáž s vlastným parkovacím miestom poskytuje dodatočný komfort. Súčasťou bytu je aj suterénny úložný priestor.
Vynikajúca dopravná dostupnosť umožňuje dostať sa na hlavnú železničnú stanicu a na letisko len v priebehu niekoľkých minút. Výstavisko sa nachádza približne 2 km ďaleko. S-Bahn, električka a autobus sú pohodlne dostupné pešo a v blízkej budúcnosti bude do ponuky pridaná aj nová linka metra. Zelené okolie s parkmi Lotte-Specht, Europagarten a Rebstockpark pozýva na oddych. Reštaurácie, kaviarne, supermarkety, pekárne, fitness centrá, materské školy, školy aj lekárske ordinácie sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti.
Vybavenie bytu zahŕňa prémiovú parketovú podlahu vo všetkých obytných priestoroch, podlahové kúrenie ovládateľné cez WLAN, rolety vo všetkých izbách (v obývačke elektrické), elegantné stropné LED osvetlenie, vysokorýchlostné internetové pripojenie, káblovú TV a satelitný príjem. Okná od podlahy až po strop zabezpečujú mimoriadne svetlú atmosféru. Hlavná kúpeľňa je vybavená vaňou, hosťovská toaleta so sprchou. K dispozícii je prípojka pre práčku v kúpeľni alebo v suteréne. Zabezpečené parkovacie miesto v podzemnej garáži a priestranný suterénny úložný priestor dopĺňajú ponuku.
Kľúčové údaje: Vek: Nad 50 rokov, Stav: Veľmi dobrý, Poschodie: 5. poschodie z 6. Cena za m² je 8 684,78 €. Byt je dostupný od 1. júna.
Byt 2+1 v Niederrade: Pokojné bývanie v parku Villa Manskopf
V mestskej štvrti Niederrad, ktorá patrí k Frankfurtu už od roku 1900, je na predaj atraktívny dvojizbový byt s úžitkovou plochou 99 m². Byt sa nachádza v jednej z vilovitých budov v parku Villa Manskopf, v pokojnej zadnej časti areálu. Udržiavaný byt je dobre vybavený - má parkety, vstavanú kuchyňu, krb, slnečnú terasu a je ideálny pre náročného singla alebo pár, ktorý si praje bývať blízko mesta a napriek tomu v prírode.

Osobitne je naďalej chválená tichá poloha areálu, priestranná terasa a prepojenie so zelenými plochami. Osobný výťah vedie z priestrannej podzemnej garáže priamo do poschodia pred dverami bytu. Veľkorysý obývací a jedálenský priestor s prístupom na terasu s výhľadom do zelene a nádherne upravený parkový záhradný komplex so súkromným prítokom vody ponúka dokonalé prostredie pre náročného zákazníka.
Vstavaná kuchyňa, toaleta pre hostí, predsieň s vešiakom, priestranná spálňa a kúpeľňa s mramorom, navrhnutá tak, aby do nej prenikalo denné svetlo, vrátane podlahového kúrenia, dokonale odzrkadľujú komfort bývania. Mestská poloha s dokonalým dopravným spojením, blízkosť letiska a možnosti voľnočasových aktivít v neďalekom mestskom lese a Frankfurtskom golfovom klube nenechávajú žiadne požiadavky na bývanie nezohľadnené. Byt je možné previesť na trojizbový. Parkovacie miesto je možné zakúpiť alebo prenajať.
Mestská štvrť Niederrad susedí so Sachsenhausen, známym ako štvrť barov a zábavy hlavného mesta Mohna. Museumsufer je známe ako významné miesto pre umenie a kultúru a nachádza sa tiež v bezprostrednej blízkosti. Na juhu začína frankfurtský mestský les, priamo pri dverách je aj DFB_Akademie a v okolí sú aj dve golfové ihriská. "Bürostadt Niederrad" na západnej strane štvrte naopak ohromuje svojou panorámou zo skla, betónu a ocele. Výborné napojenie na diaľnicu (Frankfurter Kreuz) a do neďalekej univerzitnej nemocnice, letiska, hlavnej stanice a centra robí túto lokalitu mimoriadne atraktívnou. Električkové linky S7, S8 a S9 spájajú štvrť s Offenbachom, centrom mesta, štadiónom, Schwanheimom, Gallusom a východnými časťami Frankfurtu.
Vybavenie zahŕňa vstavanú kuchyňu, parkety, krb, mramorovú kúpeľňu, toaletu pre hostí, výťah, elektrické rolety, terasu, skladovací priestor a parkovacie miesto v podzemnej garáži.
Kľúčové údaje: Vek: Nad 50 rokov, Dispozícia: 2+1, Stav: Dobrý. Cena za m² je 5 353,54 €.
Frankfurt nad Mohanem nejen pro milovníky památek
Prehľad ďalších ponúk bytov vo Frankfurte
Trh s nehnuteľnosťami vo Frankfurte nad Mohanom ponúka široké spektrum možností pre rôznych kupujúcich. Okrem spomenutých bytov sú v ponuke aj ďalšie nehnuteľnosti, ktoré odrážajú rozmanitosť mesta:
- Byt 2+1 (43 m²) vo Frankfurte Niederrad: S MHD do 1 minúty pešo, výťahom a garážou. Cena 169 000 € (+ 351 € mesačné náklady). Cena za m²: 3 930 €.
- Byt 2+1 (70 m²) vo Frankfurte Nieder-Erlenbach: S garážou. Cena 395 000 € (+ 250 € mesačné náklady). Cena za m²: 5 643 €.
- Byt 1+1 (22 m²) vo Frankfurte Rödelheim: S MHD do 1 minúty pešo. Cena 139 000 € (+ 160 € mesačné náklady). Cena za m²: 6 318 €.
- Byt 4+1 (38 m²) vo Frankfurte Gallus: S MHD do 1 minúty pešo a výťahom. Cena 1 099 000 € (+ 500 € mesačné náklady). Cena za m²: 7 964 €.
- Byt 2+1 (99 m²) vo Frankfurte Niederrad: S MHD do 1 minúty pešo, výťahom a garážou. Cena 530 000 € (5 354 € / m²).
- Byt 4+1 (101 m²) vo Frankfurte am Main Nordend: S MHD 3 minúty pešo. Cena 680 000 € (+ 360 € mesačné náklady). Cena za m²: 6 733 €.
- Byt 3+1 (96 m²) vo Frankfurte OT Praunheim: S MHD 4 minúty pešo a garážou. Cena 530 000 € (+ 400 € mesačné náklady). Cena za m²: 5 521 €.
- Byt 2+1 (53 m²) vo Frankfurte Sachsenhausen: S MHD 6 minút pešo, výťahom a garážou. Cena 350 000 € (+ 315 € mesačné náklady). Cena za m²: 6 604 €.
- Byt 3+1 (75 m²) vo Frankfurte am Main Gutleutviertel: S MHD do 1 minúty pešo. Cena 455 000 € (+ 250 € mesačné náklady). Cena za m²: 6 067 €.
- Byt 4+1 (29 m²) vo Frankfurte Am Main Schwanheim: S MHD 1 minúta pešo. Cena 699 000 € (+ 290 € mesačné náklady). Cena za m²: 5 419 €.
- Byt 2+kk (68 m²) vo Frankfurte Bahnhofsviertel: S MHD 2 minúty pešo, výťahom a garážou. Cena 530 000 € (+ 310 € mesačné náklady). Cena za m²: 7 794 €.
- Byt 3+1 (98 m²) vo Frankfurte am Main Sachsenhausen: S MHD 1 minúta pešo, výťahom a garážou. Cena 729 000 € (+ 320 € mesačné náklady). Cena za m²: 7 439 €.
- Byt 3+1 (63 m²) vo Frankfurte Zeilsheim: S MHD 1 minúta pešo a parkovaním. Cena 265 000 € (4 206 € / m²).
- Byt 3+1 (92 m²) vo Frankfurte Gallus: S MHD 3 minúty pešo, výťahom a garážou. Cena 799 000 € (+ 400 € mesačné náklady). Cena za m²: 8 685 €.
- Byt 3+1 (90 m²) vo Frankfurte am Main Innenstadt: S MHD 3 minúty pešo. Cena 499 000 € (+ 519 € mesačné náklady). Cena za m²: 5 544 €.
- Byt 4+1 (26 m²) vo Frankfurte Westend: S MHD 4 minúty pešo, výťahom a parkovaním. Cena 1 080 000 € (+ 693 € mesačné náklady). Cena za m²: 8 571 €.
- Byt 3+1 (76 m²) vo Frankfurte / Kalbach-Riedberg: S MHD do 1 minúty pešo, výťahom a garážou. Cena 432 000 € (+ 546 € mesačné náklady). Cena za m²: 5 684 €.
- Byt 3+1 (80 m²) vo Frankfurte am Main Riedberg: S MHD 1 minúta pešo, výťahom a garážou. Cena 610 000 € (+ 310 € mesačné náklady). Cena za m²: 7 625 €.
- Byt 3+1 (70 m²) vo Frankfurte Niederrad: S MHD 1 minúta pešo. Cena 359 900 € (+ 267 € mesačné náklady). Cena za m²: 5 141 €.
- Byt 2+1 (59 m²) vo Frankfurte am Main Unterliederbach: S MHD 2 minúty pešo, výťahom a parkovaním. Cena 239 000 € (+ 498 € mesačné náklady). Cena za m²: 4 051 €.
- Byt 4+kk (74 m²) vo Frankfurte Westend: S MHD 1 minúta pešo, výťahom a garážou. Cena 2 495 000 € (+ 680 € mesačné náklady). Cena za m²: 14 339 €.
- Byt 4+1 (52 m²) vo Frankfurte Riedberg: S MHD 2 minúty pešo, výťahom a garážou. Cena 1 200 000 € (7 895 € / m²).
Okrem predaja bytov ponúka trh vo Frankfurte nad Mohanom aj predaje domov a predaje pozemkov, čo umožňuje široké možnosti pre rôzne investičné zámery.
Frankfurt nad Mohanom: Mestské časti a ich charakteristiky
Frankfurt nad Mohanom je rozdelený do niekoľkých mestských častí, z ktorých každá má svoj vlastný jedinečný charakter a ponúka odlišné výhody pre bývanie:
- Unterliederbach: Charakterizuje ho priateľská susedská atmosféra, mierna hustota obyvateľstva, zelené parky a ihriská. Ponúka vynikajúce spojenie s verejnou dopravou.
- Gallus/Europaviertel: Dynamická štvrť s vynikajúcou dopravnou dostupnosťou k hlavnej železničnej stanici, letisku a výstavisku. Blízkosť parkov a kompletnej občianskej vybavenosti.
- Niederrad: Historická mestská štvrť s vilovou zástavbou, blízkosťou mestského lesa a golfových ihrísk. Výborné dopravné napojenie na diaľnice a centrum mesta.
- Bockenheim: Tretí najväčší a najhustejšie osídlený mestský raj Frankfurtu, ktorý spája autentické staré budovy s moderným rozvojom. Ponúka živú atmosféru s množstvom obchodov a gastronómie.
- Westend: Jedna z najlepších a najvyhľadávanejších lokalít Frankfurtu, charakteristická exkluzívnou a luxusnou atmosférou, zelenými plochami a blízkosťou mestských parkov ako Grüneburgpark a Palmengarten.